Kosarkasi Srbije demonstrirali silu! Osvojen turnir pred Eurobasket!

Košarka Sport

Kosarkaska reprezentacija Srbije deklasirala je u finalu Superkupa u Hamburgu, domaću ekipu, reprezentaciju Nemačke rezultatom 83:56 i tako pružila sjajnu uvertiru pred utakmicu sa Grckom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo!
Ovo takmičenje je mnogo značilo „orlovima“ da se dodatno uigraju i pripreme za najvažnije izazove koji ih očekuju u narednom periodu.
Naši momci su bili poprilično ubedljivi u ovom meču i pobednik se ni u jednom trenutku nije dovodio u pitanje. Izabranici selektora Svetislava Pešića su od početka nametnuli svoj ritam i držali ga sve do isteka poslednjeg minuta utakmice. Započeli su sjajno ovaj meč šuterski, pogodivši četri trojke iz četri pokušaja  i stavili domaćinu do znanja da se oni neće puno pitati. Na odmor se otislo rezultatom 38:31 u korist Srbije, a drugo poluvreme bilo je još bolje. Ubacili su naši momci u petu brzinu i ostavili protivnika na samo 25 poena za 20 minuta igre.
Nisu Nemci pronašli rešenje za prvu zvezdu naše ekipe, te je Nikola Jokić ponovo bio najefikasniji i meč završio sa 22 poena(9/10 za dva, 1/1 za tri i poena) uz 5 uhvaćenih lopti.
Pored Jokića, istakli su se Vasilije Micić sa 14 poena i Nikola Milutinov koji je meč okončao sa 13 poena.
Srbiju tek sada očekuju oni pravi izazovi. Najpre sledi duel sa Grčkom 25. avgusta u Beogradu u sklopu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, tri dana kasnije sledi gostovanje Turskoj, a nakon toga na redu je Evropsko prvenstvo koje se održava od 1. do 18. septembra.

Autor: Bojana Škundrić