Remi Španije i Švedske

Fudbal Sport

Utakmica prvog kola grupe E Evropskog prvenstva između reprezentacija Španije i Švedske, završena je rezultatom 0:0. Reprezentacije su se sastale na Olimpijskom stadionu u Sevilji. Glavni arbitar ovog duela je slovenački sudija Slavko Vinčić.

Španci su bili dominantni tokom cele utakmice i propustili su niz izglednih prilika. Prvu ozbiljnu priliku na utakmici imali su Španci u 6.min preko D. Olma, ali je golman Olsen sjajno intervenisao i spasio svoju ekipu. Nakon toga, Španci su nastavili sa napadima, a nekoliko pokušaja imao je Koke. Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Morata nakon kardinalne greške Danijelsona. Nekoliko minuta nakon toga, usledilo je odgovor Šveđana. Isak je imao šansu da kazni Špance za sve promašaje. U drugom poluvremenu, reprezentacija Španije nastavlja da dominira. Prvu ozbiljnu priliku u nastavku duela propustio je Berg, nakon što je sa 5 metara promašio prazan gol. Pred sam kraj utakmice, Španci su stvorili nekoliko izglednih prilika, ali reprezentativci Švedske su se uz dosta sreće odbranili.
Na kraju utakmice došlo je do pedele bodova, sa kojom su više zadovoljni Šveđani.

Autor: Marina Periškić