KIŠA U MADRIDU NIJE SPREČILA IGRAČE DA ODIGRAJU ODLIČAN MEČ NA STADIONU ‘’ALFREDO DI STEFANO’’

Fudbal Sport

U prvom meču polufinala Lige šampiona fudbaleri Real Madrida odigrali su nerešeno protiv ekipe Čelsija 1:1 na stadionu ‘’Alfredo di Stefano’’.

Brzu akciju u 10. minutu napravio je Čelsi, Verner je sa nekoliko metara šutirao pravo u golmana Reala koji je sjajno reagovao I spasao svoj tim.

Nedugo zatim, američki fudbaler hrvatskog porekla Kristijan Pulišić posle zicera ‘’plavaca’’ uspeo je da postigne gol za prednost u 14. minutu.

Real je ubrzo zapretio šutom francuskog napadača u 23. minutu kada je povukao loptu I sa nekih 18 metara poslao ka golu Engleza.

Međutim, Benzema je u 29. minutu grudima prihvatio loptu I iz polu-voleja šutnuo ka golu Mendija koji je primio gol, I tako doveo Real do izjednačenja.

U drugom pouvremenu najopasniji igrač na terenu bio je Verner, imao je četiri šanse na ovom meču , ali bez pogotka.

Do kraja rezultat je ostao nepromenjen, tako da će revanš koji se igra u sredu 5. maja od 21 čas biti zanimljiv.

Autor: Andrijana Projović