REAL SLAVI U MESIJEVOM POSLEDNJEM EL KLASIKU

Fudbal Sport

Fudbaleri Real Madrida osvojili su drugi El klasiko u sezoni La Lige 2020/21 pobedom nad Barselonom od 2:1 na domaćem terenu.

Možda i jedan od najboljih derbija u poslednje vreme odigrala su dva velikana španskog fudbala.

Prvo  poluvreme proteklo je u znaku Reala koji je postigao dva odlična gola, nakon samo 13 minuta igre domaći su poveli.

Neverovatan gol petom u 13. minutu dao je Karim Benzem, a nakon prodora mladog Brazilca Toni Kros slobodan udarac pretvara u nedostižnih 2:0 šampionu Španije.

U verovatno poslednjem “El klasiku“ Lionela Mesija, Barselona je pokušala da se vrati, smanjila je zaostatak golom desnog beka Oskara Mingeze u 60. minutu.

Brazilac Kazemiro u kratkom roku dobio je dva žuta kartona, pa je Real utakmicu završio sa igračem manje.

Veliki vetar u leđa dobio je Real pred revanš sa Liverpulom u četvrtfinalu Lige šampiona zakazan za sredu.

Ovom pobedom madridski rivali izjednačili su bodove na čelu tabele, dok je Barselona na trećem mestu sa 65, ali sa aktivnom šansom da se bori za titulu.

Autor: Andrijana Projović