OSVETA CRVENIH ĐAVOLA

Fudbal Sport

U derbiju 31. kola Premijer lige fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Totenhem u Londonu posle preokreta 3:1.

U prvom poluvremenu ne računajući poništeni pogodak Edisona Kavanija, viđen je samo jedan šut u okvir gola na stadionu Totenhema.

Za prednost ekipe Žozea Murinja u 40. minutu zaslužan je Son Hung Min koji je rutinski savladao Dina Hendersona.

U drugom delu igre tim kom je Totenhem u prvom delu sezone naneo najteži poraz u istoriji Premijer lige (6:1), nadigrao je rivala i golom u 57. minutu došao do izjednačenja zahvaljujući Fredu.

Nakon 15. minuta 19-godišnji Englez Mejson Grinvud svojom asistencijom i centrašutem ka Edisonu Kavaniju poneo je epitet junaka i ekipa Crvenih đavola povela je sa 2:1.

Grinvud pored asistencije u produžetku doveo je Junajted do pobede i još tri boda, Mančester je ovim tijumfom učvrstio drugo mesto na tabeli sa 63 boda.

Posle četvrte uzastupne pobede u Premijer ligi ekipa sa Old Traforda dočekuje u 32. kolu Burnli, dok Totenhem gostuje Evertonu.

Autor: Andrijana Projović