U Bundesligi se zna ko je gazda

Fudbal Sport

Bundesligaši su odigrali peto kolo.

Šampion Bajern je u subotu po običaju sada već bio ubedljiv, ovoga puta “naunjena” je mreža Ajntrahta iz Franfurkta, rezultat je bio 5:0. Blistao je Robert Levandovski sa tri gola. Prvi je postigao već u 10. minutu na asistenciju Komana, drugi samo 6 minuta kasnije, ovoga puta asistenciju je upisao Jošua Kimih.

Hat-trik sjajni Poljak je zaokružio pogodtkom u 60. minutu, na pas Koste, postigao je već 10. gol u prvenstvu.

Do kraja susreta u listu strelaca su se upisali Liroj Sane, i mladi sedamnestogodišnji Džamaji Musijala.

Srpski reprezentativac Filip Kostić nije bio u ekipi iz Franfurkta zbog ranije povrede kolena.

U ostalim subotnjim mečevima Lajpcig je posle preokreta savladao Hertu iz Berlina rezultatom 2:1.

Borusija iz Menhengladbaha je u gostima bila bolja od Majnca i pobedila rezultatom 3:2.

U jednom odvećih derbija Bundes lige Borusija iz Dortmunda je bila ubedljiva protiv svog ljutog rivala, savladala je ekipu Šalkea rezultatom 3:0.

Union iz Berlina je remizirao kod kuće sa timom Frajburga 1:1, a isti rezultat je bio i na meču Štutgarta i Kelna.

Na tabeli je prvi Lajpcig sa 13. bodova, samo jedan više od Minhenskog Bajerna na drugom, i Borusijeiz Dortmunda.

Na začelju su cementirani Keln sa 2 boda, Šalke sa jednim, i poslednji Majnc koji je bez bodova.

Autor: Strahinja Grozdanić