Real kraljevski protiv Barselone

Fudbal Sport

Fudbaleri Real Madrida savladali su danas svog najvećeg rivala, ekipu Barselone na njihovom terenu, rezutatom 3:1.

“Kraljevići” su odigrali perfektan meč, i sasvim zasluženo pobedio u 245. “El Klasiku”.

Meč je počeo “eksplozivno”.

U prvih deset minuta viđena su dva gola.

Real Madrid je do prednosti došao već u petom minutu. Pike je bio jako loše postavljen, što je Benzema iskoristio i gurnuo loptu u prostor ka Valverdeu.

Mladi vezista se u kaznenom prostoru domaćina lepo namestio i savladao Neta, koji se našao na golu umesto Ter Štegena.

Posle svega nekoliko minuta stigao je odgovor Barselone.

Mesi je sjanom dugom loptom pronašao Albu, koji sa svog radnog mesta, sa leve strane, šalje oštru loptu u peterac, na koju naleće Fati, i rutinski je šalje u mrežu.

Tada na scenu izlazi Mesi.

Prošao je prvo dva igrača, nije hteo da padne posle starta Kazemira, već je vođen fudbalskom logikom šutirao, a Kutroa odbranio. Po završetku akcije Kazemiro dobija žuti karton.

U 24. minutu još jedna bravura Mesija.

Fintom koja se ne viđa svaki dan, zaludeo je Ramosa, izašao sam pred golmana Rela, pokušao sa 5-6 metara, ali Belgijanac sjajno brani.

Minut kasnije na drugoj strani Benzema ima priliku, no slabo šutira, te Neto lako brani njegov udarac.

Do kraja poluvremena viđeno je zaista puno truda i trčanja sa obe strane, bez ijedne prave prilike.

Drugo poluvreme počinje mirno.

A onda u 55. minutu Kutnjo ne koristi dobru šansu.

Posle dobre akcije Fati šalje centaršut, gde usamljeni Brazilac na drugoj stativi pokušava, ali promašaj je velik.

U 62. minutu penal za Real.

Lengle vuče Ramosa za dres u petercu, sudija gleda snimak i dosuđuje najstrožu kaznu.

Ramos kapitenski, rutinski pogađa za novo vođstvo Reala.

Posle gola Barsa konstantno napada, Real povučen čeka svoju priliku iz konte.

Ulaskom Modrića i Grizmana u poslednjih 15. minuta na terenu se “zakuvava”.

Ređali su se šanse i opasni napadi, gotovo svaka akcija Barselone se završavala kornerom.