Milan nezaustavljiv, Totenhem se oporavio od kiksa…

Fudbal Sport

Milan igra kvalitetan fudbal od početka sezone. Svoje dobre partije iz italijanske lige preneli su i na evropsko fudbalsko tlo. U prvom kolu Lige Evrope otišli su na gostovanje u Škotsku i to Seltiku, a kući će se vratiti sa 3 boda. Iako je Seltik bio konkretniji u svojim šansama, Milan je bio uspešniji i precizniji. Krunić je otvorio mrežu domaćina, a Dias je krajem poluvremena povećao na 0:2. Elionusi je u 76. minutu smanjio na 1:2 i dao nadu domaćinu da možda može do boda, ali je ta nada srušena u 92. minutu kada je Hog pogodio za konačnih 1:3.

U drugom meču grupe H, u kojoj se nalaze gore pomenute ekipe, Lil je savladao Spartu iz Praga i to sa 1:4 na gostovanju. Sparta je od kraja prvog poluvremena igrala sa desetoricom, a imali su i zaostatak od jednog gola. Uspeli su da izjednače, ali Lil nije kiksao, pa je postigao još tri gola za sigurnu pobedu. Izvesno je da će se za prolaz dalje boriti Lil, Milan i Seltik, dok je Sparta verovatno već otpisana.

Dinamo Zagreb je na svom terenu remizirao bez golova sa Fejnordom. Meč je bio poprilično izjednačen, ali čini se da je Dinamo u završnici mogao da da više, kako bi došao do pobede, što se ipak nije desilo. U 8. minutu viđen je penal za Fejnord, koji je promašio Berguis, a u 73. minutu Senesi, igrač Fejnorda, je dobio crveni karton. Dinamo to nije uspeo da iskoristi, pa do kraja meča nije viđen pogodak, iako je Orsić imao šansu iz slobodnog udarca da donese pobedu svojoj ekipi. U drugom meču ove grupe Volfsberger je remizirao sa CSKA Moskvom, ali rezultatom 1:1.

Lester je takođe veoma dobro započeo sezonu. U ligi imaju 3 pobede i dva poraza, ali su pobedom nad Zorjom od 3:0, uspeli da se vrate na pobednički kolosek. Medison je načeo mrežu rivala u 29. minutu, a do kraja prvog dela precizan je bio i Harvi Barns. Obe asistencije je zabeležio Iheanačo, koji je menjao povređenog Vardija. Iheanačo je sebe nagradio i golom u 67. minutu čime je stavljena tačka na i. U drugoj utakmici ove grupe Braga je savladala ekipu AEK-a sa 3:0, pa se tako već sada nazire da će se borba za prvo mesto u grupi voditi između portugalskog i engleskog tima.

Totenhem je za vikend prokockao prednost od 3:0, koju su imali u duelu sa Vest Hemom, ali nisu dvaput napravili istu grešku. Ovoga puta rezultat je do kraja ostao 3:0, a nadigrana je ekipa Laska. Lukas Moura je prvi pogodio mrežu, da bi ubrzo zatim bio viđen i autogol Andradea, kome je prethodilo Bejlovo ubacivanje lopte u kazneni prostor. Pobedu je u 84. minutu potvrdio fenomenalni Son, koji je ušao sa klupe, kako se ne bi mnogo trošio zbog duela sa BArnlijem, koji mu predstoji za vikend.

Izvor: instagram.com/europaleague

Antverp i Ludogorec takođe dele grupu sa Totenhhemom i Laskom, a prvi njihov duel odigran je u Bugarskoj. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a u drugom je do vođstva prvi stigao Ludogorec. Antverp je preokrenuo i slavio sa 1:2, čime je napravio iznenađenje i veliki korak za plasman u narednu fazu takmičenja.

Najviše golova ove večeri viđeno je na meču Viljareala i Sivaspora. „Žuta podmornica“ je slavila sa 5:3 na kraju. Poveo je Viljareal sa 2:0 već u 20. minutu, a strelci su bili Baka i Kubo. Kajode je smanjio na 2:1, a zatim je Baka promašio penal za Viljareal. To je Sivaspor kaznio i Jatabare je poravnao rezultat do kraja poluvremena. U drugom je ponovo poveo Viljareal golom Fojta, bivšeg igrača Totenhema. Gradel je poravnao u 64. minutu na 3:3, a već tada se naziralo još golova.

U 70. minutu napravljena je ključna izmena. Za Viljareal je ušao Pako Alkaser, koji je zamenio Baku. Alkaser je zatim za 8 minuta na terenu postigao dva gola i time pomogao svom timu da zabeleži prvi trijumf u Evropi ove sezone.

Drugi duel grupe odigran je u Izraelu, a Makabi Tel Aviv je slavio protiv Karabaga i to sa 1:0.

Autor: Oliver Mijušković