Arsenal kroz iglene uši, Leverkuzen zna šta želi…

Fudbal Sport

U okviru mečeva koji su odigrani od 18:55h po srednjeevropskom vremenu u prvom kolu Lige Evrope izdvojili bismo najpre duele Rapida iz Beča i Arsenala, kao i Leverkuzena i Nice.

Arsenal je izašao u kombinovanom sastavu, kako se i očekivalo, ali mesta u prvoj postavi bilo je i za Lakazeta, Partija, Pepea, Luiza… Ipak i pored zvučnih imena u Arsenalu, Rapid je prvi došao do prednosti, a strelac je bio Funtas. Ipak Arsenal se osvestio, pa je preko Luiza i Obamejanga, koji je ušao sa klupe uspeo da preokrene. Arsenal će verovatno, kao i prošle godine igrati mečeve grupne faze u promenljivim sastavima, dok će u drugom delu sezone Arteta verovatno imati ustaljenih 11, koji su pojačani i nedavnim dolaskom Partija.

Drugi meč za izdvajanje je svakako duel Bajer Leverkuzena i Nice, gde je nemački klub odneo pobedu od čak 6:2. Razgoropadio se Bajer, slično kao Bajern sinoć u Ligi šampiona. Pogađali su: Belarabi (dvaput), Alario, Diabi, Amiri i Virc. Bajer Leverkuzen ove sezone ima velike ambicije u Ligi Evrope, a to su pokazali već od prve utakmice.

Izvor: instagram.com/europaleague

Rendžers je nastavio svoju seriju pobeda, pa je na gostovanju u Liježu savladan Standard sa 0:2. Izabranici Stivena Džerarda ne staju ove sezone i jasno stavljaju do znanja da sledeće godine žele da se domognu i Lige šampiona, bilo da je to kroz ligu ili Ligu Evrope. Strelci su bili Tavernije i Ruf, a Rendžers je bio bolji rival tokom čitavog meča.

Drama je viđena u Švajcarskoj, gde je Jang Bojs ispustio prednost, koju je stekao u prvom poluvremenu iz penala. Roma je sa dva gola u drugom delu drugog poluvremena slavila, a Edin Džeko je bio asistent kod prvog kola za „vučicu“.

Paok je remizirao protiv Omonije na svom terenu, bilo je 1:1. Živković, golman Paoka, branio je čitav meč, dok je Andrija Živković bio u napadu grčke ekipe, ali je zamenjen u drugom poluvremenu.

Najefikasniji duel prvog dela prvog kola odigrali su Leh i Benfika. Konačan rezultat bio je 2:4 za Benfiku. Isak je postigao dva gola za Leh, ali to nije bila najbolja individualna partija na toj utakmici. Pici je postigao prvi gol za Benfiku, ali je apsolutni heroj bio Nunjez, koji je dao sva tri preostala gola i na taj način apsolutno zaslužio epitet igrača utakmice. Pored samog rezultata, zanimljiv je i podatak da je na meču viđeno čak 36 šuteva (19:17), a rivali su maltene bili izjednačeni i u posedu lopte. Ipak, Benfika je iskusniji tim i znala je kako ovaj uzbudljiv meč da privede kraju.