Neverovatni Rašford za pobedu Mančestera, Barsa ubedljiva

Fudbal Sport

Završen je prvi dan, nove sezone Lige šampiona, koji nam je doneo nekoliko zanimljivih urakmica. Markus Rašford je sjajno pogodio u 87. minutu za pobedu Mančestera nad Parizom od 1:2, Barselona je ubedljivo pobedila Ferencvaroš 5:1, dok je Lacio na domaćem terenu bio bolju od Borusije iz Dortmunda 3:1.Krenućemo od utakmica koje su odigrane od 18:55. Juventus je pobedio Dinamo Kijev u gostima rezultatom 0:2. Morata je bio dvostruki strelac u drugom poluvremu i nakon dosadnog prvog poluvremena Juventus je pokazao da može i bez Ronalda. Klub Briž je takođe pobedio u gostima, oni su iznenadili Zenit pobedom od 1:2. Utakmica je bila neizvesna sve do 93. minuta, kada su igrači Briža napravili sjajnu timsku akciju nakon koje je mladi De KateLaere postigao gol. Prvi gol za Klub Briž je postigao Emanuel Denis, a za Zenit se upisao golman Briža koji je postigao nesrećano autogol nakon odbitka posle šuta Lovrena.Još šest utakmica je odigrano večeras.

Najzanimljivije bilo je u Parizu gde je Mančester opet uspeo da pobedi u poslednjim minutima utakmice. Bruno Fernandes je bio precizan sa bele tačke u 23. minutu i tako je Mančester uspeo da kontroliše meč do kraja prvog poluvremena. U drugom poluvremenu, PSG je napadao i nakon kornera Marsijal je odbio loptu u svoju mrežu izjednačivši tako na 1:1. Ređale su se šanse na obe strane, ali bezuspešno sve do 87. minuta kada je Markus Rašford sjajnim solo prodorom doneo 3 boda i pobedu Mančesteru.

Lacio je posle 10 utakmica konačno stigao do pobede u evropskim takmičenjima. Fudbaleri Inzagija pobedili su Borusiju 3:1, golovima Imobilea i Akpa-Akpre, kao i autogolom Hica, a jedini gol za Borusiju postigao je Haland. Lacio je dominirao u prvom poluvremenu i na samom startu je poveo posle greške Meniea. Drugi gol je došao nakon kornera gde je Hic nesrećno ubacio loptu u svoju mrežu. Nakon toga su Gereiro i Menie propustili šanse za Borusiju i na odmor se otišlo sa rezultatom 2:0. Borusija je nastavila da napada i Haland je konačno postigao gol u 71. minutu, ali je ubrzo nakon kontre Akpro ponovo povećao prednost Lacia na dva gola. Lusian Favr sigurno neće biti zadovoljan ovim rezultatom i moraće da napadne Zenit od samog starta u sledećem kolu.

Barselona je bez većih problema pobedila Ferencvaroš, koji se nije obrukao svojom hraborm igrom, rezultatom 5:1. Golove za Barselonu postigli su Mesi iz penala, Ansu Fati, Kutinjo i rezervisti Pedri i Dembele. Počasni pogodak za Ferencvaroš postigao je Kharatin iz penala. Tome je prethodio crveni karton Pikea koji zbog toga neće igrati protiv Juventusa u sledećem kolu. Lajpcig je takođe rutinski završio posao protiv Bašakšekira pobedom od 2:0. Dvostruki strelac bio je Anhelinjo u prvom poluvremenu.Na kraju, grupa F nam je donela najmanje uzbuđenja. Čelzi i Sevilja odigrali su bez golova, dok su Ren i Krasnodar postigli po jedan gol za konačnih 1:1. Strelac za Ren bio je Guirasi iz penala, dok se u Krasnodaru upisao Ramirez prelepim udarcem sa više od 20 metara.Sutra nas očekuje još 8 utakmica i nadamo se da će nam one doneti još toliko uzbuđenja.

Autor: Andrej Jakovljević