Goleada u Italiji

Fudbal Sport

Na 5 utakmica u nedelju u italijanskoj ligi viđeno je čak 28 golova, na dve utakmice je padalo po 7 golova, na dve po pet, a na “najneefikasnijoj” utakmici viđeno je 4 pogotka.

Program su otvorili Bolonja i Sasuolo. Bolonja je povela preko Sorijana, a gostima je izjednačenje doneo Berardi. Do kraja prvog poluvremena viđen je još jedan pogodak i to u mreži Sasuola. Strelac za Bolonju je bio Svanberg. U drugom poluvremenu pritisak domaćih nije jenjavao, pa je Orsolini povećao na 3:1. Od 64. minuta kreće veliki preokret gostiju, a njega je pokrenuo Filip Đuričić svojim pogotkom. U 70. minutu Kaputo je izjednačio, a pobedu gostima je doneo čaln domaćeg sastava, Tomijasu, autogolom u 77. minutu. Bolonja, koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović, nalazi se trenutno na 16. mestu sa samo jednom pobedom i tri poraza, dok Sasuolo igra lep i atraktivan fudbal i trenutno se nalazi na drugom mestu sa 3 pobede i jednim remijem.

Specija i Fiorentina su remizirali sa 2:2. Fiorentina je povela sa brza dva gola u prvom poluvremenu. Strelci su bili Pecelja i Biragi, a nadu domaćima dao je Verde pred kraj prvog poluvremena. Upornost Specije se isplatila u 75. minutu kada je Farijas zatresao mrežu domaćih za poravnanje i konačan rezultat. Za Fiorentinu, Milenković je na štoperu odigrao 90. minuta, dok je Dušan Vlahović bio starter, ali je u drugom poluvremenu zamenjen, a na ovoj utakmici nije imao zapažen učinak.

Kaljari je u gostima uspeo da iznenadi favorizovani Torino i to sa 2:3. Poveli su domaći golom Belotija, a preokret su doneli Žoao Pedro i Simeone. Beloti je pokazao da je vrstan strelac i početkom drugog poluvremena je ponovo pogodio mrežu rivala, a pobedu gostima doneo je Simeone. Zanimljiv detalj na utakmici dogodio se u 84. minuti, kada je rezervni golman domaćih, Vanja Milinković-Savić, dobio crveni karton van terena zbog spoticanja rivala.

Udineze je uspeo da zabeleži prvu pobedu u ligi i to nad Parmom na svom terenu 3:2. Golove za domaće postigli su Samir i Puseto (pobedonosni), dok je domaćine častio i Jakoponi autogolom. Strelci za goste bili su Hernani i Karamoh.

Roma je nakon sporijeg starta vezala dve pobede. Ovoga puta pobeđen je Benevento i to sa 5:2. Edin Džeko je predvodio strelce sa dva pogotka, a precizni za Romu bili su još i Pedro, Vereto i Perez. Poraz domaćoh ublažen je golovima Kaprarija i Lapudale. Roma hvata formu i sigurno je da će se boriti za Evropu ove sezone, dok Benevento pokušava da obezbedi ostanak u eliti.

Nadamo se da će Italijani nastaviti da nas uveseljavaju ovako golgeterskim vikendima.

Autor: Oliver Mijušković