Kiks Totenhema, Vila u nadoknadi…

Fudbal Sport

U okviru nedeljmog programa 5. kola Premier lige, odigrana su 4 meča, a viđena su tri remija i jedno iznenađenje. Totenhem igra odlično već nekoliko utakmica, a činilo se da će seriju pobeda nastaviti i danas, jer su u ekspresnom roku poveli protiv Vest Hema i to sa 3:0. Son i Kejn su još jednom pokazali da su tandem za velika dela. Kejm je postigao dva gola i jednom je asistirao Sonu, dok je Son takođe postigao pogodak uz asistenciju. Na poluvreme „pevci“ su otišli sa ubedljivom igrom i još ubedljivijom prednošću. Međutim, Vest Hem je još jednom pokazao da nije ekipa koja lako odustaje. U 82. minutu Balbuena je smanjio prednost, a ubrzo je dobru igru Hema, Sančez nahradio autogolom i ušlo se u neočekivano neizvesnu završnicu. Nju je začinio Lancini u 94. minutu i tako spasao goste poraza koji im je bio projektovan od prvog minuta. Bejl je debitovao sa klupe, ali bez zapaženog učinka. Totenhem ove sezone ima velike domete i ambicije, ali ukoliko žele uspeh ovo neće smeti više da im se događa.

Šefild i Fulam su dve ekipe, kojima se ispadanje iz lige već smeši. Njihov duel je završen 1:1, iako je Fulam bio daleko bliži prvoj pobedi u sezoni. Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović promašio je penal u 57. minutu, što mu se retko događa. Ipak Fulam nije propustio narednu priliku za gol, koju je realizovao Lukman. Sve do 89. minuta Fulam je imao 3 boda u džepu, ali je Šefild dobio penal, koji je u gol pretvorio Bili Šarp. Bez obzira na bolju igru Fulama danas, oni nisu uspeli da upišu važna tri boda, koja za njih verovatho znače život u ligi. Šefild igra slabo i ako brzo ne promene nešto u igri smeši im se velika borba za opstanak.

Kristal Palas i Brajton su takođe remizirali i to istim rezultatom (1:1). Gol za domaće postigao je Zaha iz penala, dok je za Brajton precizan bio Mek Alister. Važno je napomenuti da je štoper gostiju, inače stub odbrane, Dank, dobio crveni karton u nadoknadi drugog poluvremena.

U poslednjem meču dana viđeno je iznenađenje. Igrali su Lester i Aston Vila, a rezultat na kraju je bio 0:1. Meč je bio skoro potpuno izjednačen. Posed lopte je bio podeljen, dok je odnos u šutevima bio 11-10 za Lester. Vardi i Sojunču nisu nastupali za Lester i vidno su nedostajali. Gol u nadoknadi utakmice postigao je Barkli, veliko pojačanje Vile, a asistent mu je bio MekGin. Vila ovom pobedom nastavlja svoju nestvarnu seriju od 4 pobede, gde čak na 3 utakmice nisu primili gol. Prognozirani su bili za ispadanje, a trenutno drže sam vrh tabele i nadaju se da će moći da održe ovaj ritam do kraja sezone.

Borba za titulu će izgleda biti nikad zanimljivija, a ne zaboravimo da se titule pretežno osvajaju kroz „male“ utakmice.

Izvor: instagram.com/premierleague

Autor: Oliver Mijušković