Razmontirani Atalanta i Lacio, Juve ne živi bez Ronalda

Fudbal Sport

Pored derbija između Intera i Milana, u subotu su odigrana još tri duela u okviru 4. kola Serie A. Napoli i Atalanta važe za dve vrlo atraktivne ekipe, a Atalanta je od prošle sezone veoma prijatno iznenađenje na evropskoj fudbalskoj sceni. Ipak protiv Napolija su potpuno demolirani i to već u prvom poluvremenu. Rezultat nakon prvih 45. minuta je bio 4:0 za Napoli, koji je u drugom poluvremenu smanjio gas, što je Atalanta iskoristila za pačasni pogodak. Goleada domaćih je trajala od 23. do 43. minuta, kada se se u strelce upisali Lozano (2 puta), Politano i Osimen, a asistenciju je upisao čak i golman Ospina.

U drugom poluvremenu trener Atalante, Gašperini, je brzo napravio 4 izmene, što je urodilo plodomž, jer se Lamers sa klupe upisao u strelce. Ipak to je bilo nedovoljno kako bi se poremetio Napoli, koji je do kraja utakmice bez većih poteškoća sačuvao prednost.

Naš reprezentativac, Nikola Maksimović, je ceo meč za Napoli presedeo na klupi.

Nije samo Atalanta od jakih timova demolirana ovog vikenda. Lacio je na gostovanju Sampdoriji takođe doživeo težak poraz i to sa 3:0. Strelci su bili iskusni Kvaljarela, bek bek Augeljo, kao i rezervista Damsgard. Ceo mač za Lacio odigrao je Milinković-Savić, ali nažalost nije nastavio golgetersku seriju iz reprezentacije, poštož na ovoj utakmici nije imao zapaženu ulogu, osim jednog šuta, koji umalo nije završio u golu.

Izvor: instagram.com/sampdoria

U poslednjem duelu dana Krotone i Juventus su remizirali (1:1). Simi je u 12. minutu doneo neočekivanu prenost za Krotone, a Morata je u 21. minutu poravnao rezultat. Za njega je Juventus očigledno prijatna sredina u kojoj se dobro snalazi, a videćemo kako će se u bliskoj budućnosti snaći sa Ronaldom u napadu, koji je ovaj meč propustio zbog Kovida.

Čiesa je nedavno doveden kao veliko pojačanje za „staru damu“, ali sve što je na ovom meču zaradio je crveni karton i to u 60. minutu. Već tada se naziralo da će Juventus teško do pobede u gostima. Morata je mogao da bude apsolutni heroj za „staru damu“ da njegov gol nije poništen u 76. minutu, nakon konsultacije sa VAR-om, koji sve više uzima maha u fudbalu.

Izvor: instagram.com/juventus

Juventus nije onaj pravi bez Ronalda, a čini se da će ove godine borba za Skudeto biti i te kako teška. „Stara dama“ je sezonu otvorila sa 2 pobede i 2 remija, ali igra im je prilično mlaka. Gas će vrlo brzo morati da se doda ukoliko žele da se bore za titulu i ove sezone. Čeka se i Ronaldov povratak, a on se trenutno nalazi u izolaciji, gde sigurno naporno radi kako ne bi ispao iz forme.

Autor: Oliver Mijušković