Favoriti sigurni, Lajpcig na vrhu tabele

Fudbal Sport

Sedam utakmica odigrano je danas u Nemačkoj i ne tako karakteristično za Bundesligu, nismo videli toliko golova. Najzanimljivija utakmica odigrana je u Bilefeldu gde je Bajern pobedio rezultatom 1:4.

Prošlogodisnji šampioni pobedili su povratnika u Bundesligu, Armeniju Bilefeld bez većih problema. Najbolji igrač Bajerna Robert Levandovski postigao je dva gola u prvom poluvremenu, dok je Tomas Miler takođe bio precizan dva puta. Bajern je kontrolisao igru i nije dao puno prostora za igru igračima Bilefelda. Gol za domaću ekipu postigao je Ritsu Doan u 58. minutu. Nakon tog gola nije se puno toga dešavalo osim crvenog kartona Korentina Tolisoa zbog prekršaja u 76. minutu. Bavarci su sada na drugom mestu sa 9 bodova, dok se Armenia nalazi na 14. poziciji.

Borusija iz Dortmunda uspela je da pobedi zvezdinog rivala u Ligi Evrope, Hofenhajm, nakon teške borbe rezultatom 0:1 golom Marka Rojsa u 76. minutu. Hofenhajm je sjano krenuo i odmah je uspeo da stvori šansu na početku utakmice koju Mijat Gaćinović nije uspeo da iskoristi. Dortmund je napadao nakon toga i mladi Rejna nije uspeo da se upiše u strelce nakon velikog promašaja. Drugo poluvreme bilo je izjednačeno sve do gola Dortmunda. Hofenhajm je do kraja imao samo jednu šansu da izjednačeni, ali je Baumgartner loše šutirao.

Lajpcig je pobedom u gostima protiv Augsburga preuzeo vodeće mesto na tabeli. Golove su postigli Anhelinjo u 45. i Jusuf Polsen u 66. minutu. Rezultat je mogao biti i ubedljiviji da su igrači Lajpciga bili precizniji. Na ostalim utakmicama nije bilo puno uzbuđenja. Leverkuzen je pobedio Majnc 0:1 golom Lukasa Alarija u 30. minutu, Herta je nastavila lošu formu i izgubila je od Študgarta 0:2. Frajburg i Verder su kao i Mehengladbah i Volfsburg remizirali rezultatom 1:1.

Poslednje utakmice četvrtog kola biće odigrane sutra, Keln dočekuje Frankfurt od 15:30, a Šalke će biti domaćin Union Berlinu od 18:00.

Autor: Andrej Jakovljević