U Mančesteru svi slave, Čelsi nije preživeo

Fudbal Sport

Nakon „Mersisajd“ derbija odigrana su još tri meča u okviru subotnjeg fudbalskog programa u engleskoj Premier ligi. Prvo su snage odmerili Čelsi i Sautempton, a „plavci“ su u duel ušli kao veliki favoriti. Verner se konačno našao sam u napadu, dok je na prethodnim mečevima uglavnom igro na krilu. Razlika se videla i na terenu. Čelsi je od početka napao, a prvi gol im je poništen zvog ofsajda. Akteri poništenog gola bili su Čilvel, kao asistent i Verner kao strelac. Istoj dvojici to nije zasmetalo da se ubrzo nađu u ulogama koje su se ovoga puta važile. Čilvel je poslao loptu iz zadnje linije ka Verneru koji je propustio kroz noge i sebi i Bednareku, a kasnije je predriblao još par igrača i pametnim šutom u dalji ugao savladao MekKartija. Čelsi nije stao, želeli su još. Žoržinjo od početka sezone igra maestralno i konačno opravdava svoju cenu. Asistirao je Verneru, koji je izveo minijaturu, a krunisao je golom.

Tada se činilo da će Čelsi uspeti da zabeleži laganu pobedu. Ipak, Haverc je do kraja poluvremena pogrešio na svojoj polovini, a ta greška je skupo koštala Čelsi. Adam ju je oduzeo i dodao do Ingsa, koji je predriblao Kepu i smestio loptu u praznu mrežu za nadu „svetaca“. Asistent kod prvog gola za Sautempton, Adams, uspeo je da se u 57. minutu upiše u strelce čime je poravnao rezultat. Haverc je postigao het-trik u kupu Engleske, ali se u Premier ligi do ovog meča nije upisao u strelce. To je promenio danas, kada je iskoristio dodavanje Vernera i ponovo doneo prednost za svoj tim. Čelsi je svoju prednost držao od 60. minuta pa sve do nadoknade, Džejms je ušao da pojača odbranu, ali to sve nije spasilo „plavce“ koji su gol primili u nadoknadi vremena. Spasilac „svetaca“ bio je Vestergard, čime je Čelsiju nanesen bolni udarac od kog će morati da se oporave do narednog kola.

Ekipa Frenka Lamparda igra dobar fubdal, ali ne dovoljno uigran. U odbrani škripi i te kako i traži se odgovarajući tandem. U napadu je evidentno da Verneru najviše prija uloga špica, a da se Ziješ i Pulišić tek uključuju u pravi sistem. Biće potrebno vremena da se kockice u Londonu slože kako treba, ali mislim da Lampard ima vremena i poverenja za tako nešto.

Obe strane Mančestera mogu danas da slave. Prvo je Mančester Siti savladao Arsenal u derbiju 5. kola rezultatom 1:0. Očekivalo se više od ovog duela, gde je viđen samo jedan gol, a njega je postigao Sterling u 23. minutu. Arteta i Gvardiola su bili doskorašnji saradnici u Mančester Sitiju, a ovoga puta su bili protivnici kao treneri. Arsenal je imao svoje šanse, ali ih nije iskoristio. Što se Sitija tiče bili su blago nadmoćniji tokom celog meča, iako su igrali bez De Brujnea, koji ima problema sa povredom mišića, koja nije ozbiljnije prirode. U Mančesteru raduje i povratak Kuna Aguera na teren. Iako je danas igrao praktično bez šanse, nesumnjio je da će Kun uskoro početi da trese mreže rivala u ligi, a nadajmo se da neće imati problema sa povredama, kao ranijih sezona.

Izvor: instagram.com/premierleague

Što se crvenog dela Mančestera tiče, Junajted je konačno slavio i vratio se na pobednički kolosek. Počelo je naslavno po Junajted, jer je već u drugom minutu Šo pogodio sopstvenu mrežuu za prednost Njukasla od 1:0. Junajted je brzo preuzeo kontrolu, a imali su je do kraja meča. Lepa akcija krunisana je golom u samo rašlje, a šut je uputio Bruno Fernandeš. Ipak nakon gledanja VAR-a ispostavilo se da je Mata kao asistent bio u ofsajdu, pa je Junajted morao još da se pomuči kako bi došao do izjednačenja. Ono je stiglo nakon kornera u 23. minutu. Mata je uputio perfektan centaršut, a loptu je u mrežu preciznim udarcem glavom poslao Megvajer. Junajted je stvarao šansu za šansom, a njaviše od svih istakao se Rašford. Podsetimo, Marsijal je na prošloj utakmici dobio crveni karton, pa ima zabranu igranja od 3 utakmice.

Rašford je izborio penal, koji na iznenađenje u gol nije pretvorio Bruno Fernandeš, što je za njega potpuno neuobičajeno, jer je sa linije penala praktično nepogrešan. Pogba i van de Bek su ušli sa klupe i osvežili igru Junajteda. Nakon lepe akcije gostiju, Rašford je odložio loptu do Bruna, koji ju je zakucao u rašlje i time doneo veliko slavlje za sve njavijače, igrače i stručni štab. Već tada se osećalo da Junajtedu ta prednost neće izmaći iz ruku. U 90. minutu postigli su još jedan gol. Rašford je ponovo bio asistent, Van-Bisaka se ubacio sa pozicije beka u napad i zatresao mrežu rivala čime je osigurao pobedu svog tima. Da pobeda bude još ubedljivija pobrinuo se Rašford, koji je sebe nakon 2 asistencije častio i golom u 96. minutu nakon kontre, a fenomenalno ga je uposlio Bruno Fernandeš.

Izvor: instagram.com/manchesterunited

Mančesteri su se vratili na pobednički kolosek. Sitiju fali kreacije i čeka se da konačno u sastavu zajedno budu u De Brujne i Aguero, a Junajted i dalje ima nestalan sastavi probleme u obrani. Ipak, napad im je proradio i šanse su stvarane, što svakako daje nadu da će doći i konstantno dobri rezultati.

Autor: Oliver Mijušković