Real i Barsa potonuli u istom danu

Fudbal Sport

Ovo se ne dešava često. Real Madrid i Barselona izgubili su u istom danu istim rezultatom. Učesnici „El Klasika“ izgubili rezultatom 1:0.

Real je odigrao jednu od najlošijih utakmica u poslednjih nekoliko godina i izgubio je od novajlija Kadiza golom Lozana u 16. minutu. Prvo poluvreme prošlo je u svetlu Kadiza. Alvaro Negredo i ekipa su stvorili nekoliko veoma velikih šansi i uspeli su da povedu u 16. minutu. Real nije uspeo da se oporavi od primljenog gola i na poluvreme se otišlo sa istim rezultatom. U drugom poluvremenu dominarao je „kraljevski klub“, ali bezuspešno. Benzema i Vinisijus su promašili velike šanse pred kraj utakmice i Real je doživeo prvi poraz ove sezone. Kadiz je nastavio svoju neverovatnu formu i sada se nalaze na trećem mestu La lige.

Sa druge strane, Hetafe je doneo radost Madriđanima pobedom protiv Barselone. Odlučujući gol postigao je Haime Mata iz penala u 50. minutu utakmice. Ovo je bila utakmica sa malo šansi. Hetafe je uspeo da uspori igru Barse i Katalonci su uspeli da stvore samo nekoliko šansi u toku cele utakmice. Mesi je pogodio okvir gola, a Grizman je upropastio sjajan pas mladog Pedrija i nije uspeo da postigne gol u drugom delu prvog poluvremena. Ovo je prva pobeda Hetafea nad Barselonom nakon 9 godina. Barselona je sada na 9. mestu, sa utakmicom manje, dok se Hetafe nakon ove pobede nalazi na drugoj poziciji.

Atletiko Madrid pobedio je Seltu u gostima rezultatom 0:2. Golove za njih postigli su Luis Suarez u 6. i Janik Karasko u 96. minutu. Granada je takođe napravila još jedno iznenađenje pobedivši Sevilju 1:0. Sevilja je bila bolji tim sve do crvenog kartona Jordana. Jordan je dobio dva žuta kartona u nadoknadi prvog poluvremena i tako je uspeo da upropasti dobru igru svog tima. Ostalo je još šest utakmica u petom kolu od koji se mogu izdvojiti dueli Viljareala i Valensije i Betisa i Sosijedada.

Autor: Andrej Jakovljević