“Zlatni” Milan

Fudbal Sport

Čuveni “derbi dela Madonina” odigran je između Intera i Milana u okviru 4. kola italijanske lige. Iako je kroz istoriju uspešniji Inter, Milan je ovoga puta odneo pobedu i to od 1:2. Zlatan Ibrahimović je još jednom bio glavni akter utakmice. Postigao je dva gola i time jasno stavio do znanja da sa Milanom želi da se bori za titulu ove sezone, ali i da ga penzija ne interesuje još uvek.

Milan je u 12. minutu dobio penal, koji je Handanovič odbranio, ali je Zlatan naleteo na svoj promašaj i na taj način zatresao gol rivala. Samo 4 minuta kasnije, Ibrahimović je ponovo bio strelac, ovoga puta na asistenciju Leaoa. Do kraja poluvremena Lukaku je smanjio na 1:2, ali to je bilo sve od golova, kako do poluvremena, tako i do kraja utakmice. Lukaku je dosta pretio, Inter je bio blago bolji rival tokom meča, ali je Milan ipak uspeo da sačuva prednost stečenu na početku utakmice. Jedini koji je pripretio u drugom poluvremenu iz Milana bio je Krunić, ali Handanovič nije imao potrebe da reaguje prilikom te situacije.

Zlatan Ibrahimović ima 39 godina i platu od 7 miliona evra, ali izgleda da još uvek vredi. Njegova želja i borba na terenu su neverovatni, pa tako svim ljubiteljima fudbala preporučujemo da ne gledaju toliko njegove godine, već da uživaju još onoliko koliko nam to Zlatan dozvoli, jer ipak je on jedan jedini.

Zanimljivo je da je ovo prva Milanova prvenstvena pobeda nad Interom još od januara 2016. godine kada je bilo 3:0,a sa klupe ga je predvodio Siniša Mihajlović.

Milan narednog vikenda dočekuje Romu u još jednom derbiju. Roma ne igra vrhunski fudbal od pre par sezona kada su napravili značajan učinak i u Ligi šampiona, dok Milan igra na krilima 4 uzastopne prvenstvene pobede ove sezone. Rosoneri su vezali čak 20 utakmica u svim takmičenjima bez poraza, pa sa velikim entuzijazmom ulaze u naredne duele i ostatak sezone u kom će se truditi da zadrže trenutni ritam i kvalitet igre.

Može li Milan nakon dugo vremena da se umeša u borbu za Skudeto? Šta vi misite?

Autor: Oliver Mijušković