Liverpul i Junajted u problemima, Everton ne može da izgubi

Fudbal Sport

Završeno je četvrto, možda i najzanimljivije do sad, kolo Premijer lige. Glavne zvezde ovog kola bili su igrači Aston Vile, koji su pobedili Liverpul rezultatom 7-2. Liverpul je pre ovog meča imao problema sa Korona virusom, zaraženi su Tiago i Sadio Mane. Očigledno je da ih je to poremetilo i igrači Aston Vile su to iskoristili. Najveće pojačanje Vile, Oli Votkins, postigao je 3 gola i zabeležio je 1 asistenciju, dok je kapiten Griliš uz 3 asistencije dodao i 2 pogotka. Megin i Ros Barkli su se upisali u strelce kod Aston Vile, dok je 2 gola za Liverpul postigao Mo Salah. Neshvatljivo loša odbrana Liverpula i greške Adriana na golu bile su „kobne“ po Klopa i njegov tim. Aston Vila još uvek nije izgubila ove sezone. Totenhem je iznenadio Mančester Junajted na Old Trafordu i pobedio je ubedljivo, rezultatom 1-6. Krenulo je dobro po Solšera, Bruno Fernandes je postigao gol za vođstvo odmah na startu meča sa bele tačke. Nakon toga sve je krenulo „nizbrdo“ po igrače Junajteda. Ređale su se greške i za nepunih 35 minuta rezultat je bio 1-4. Son je bio strelac 2 puta, Kejn i Ndombele jednom. Marsijal je dobio crveni karton u 28. minutu zbog sukoba sa Lamelom pri rezultatu 1-2. Drugo poluvreme je bilo praktično isto. Kejn je ponovo bio precizan, ovaj put sa 11 metara, a u listu strelaca upisao se i Serž Orije. Murinju će ova pobeda protiv bivšeg kluba sigurno mnogo značiti, dok navijači „Pevaca“ konačno imaju razlog za slavlje. Everton je nastavio niz dobrih rezultata i ostvario je četvrtu pobedu u novom šampionatu pobedivši Brajton 4-2. Dominik Kalvert-Luin nastavio je svoju golgetersku seriju i ponovo je bio precizan.

Džejms Rodrigez je bio dvostruki strelac, a i Jeri Mina je imao napadački doprinos tako što je postigao gol glavom pred kraj prvog poluvremena. Mopaj i Bisuma su postigli golove za Brajton. Čini se da je Anćeloti napravio jako dobar tim, a duel sa Liverpulom u sledećem kolu može nam otkriti da li je ovaj tim spreman da se bori za jedno od prva četiri meča. Mančester Siti i Lids podelili su bodove na Elan Roudu, rezultat je bio 1-1. Sterling i Rodrigo su bili strelci, a da nije bilo Edersona i Dalasa ova utakmica bi se završila sa mnogo više golova. Čelzi je pobedio Kristal Palas rezultatom 4-0. Žoržinjo je bio precizan sa penala dva puta, Čilvel i Zuma su postigli ostala dva gola za „Plavce“. Verner još uvek nije uspeo da postigne gol, ali Lampard se nada da će se to promeniti protiv Sautemptona u sledećem kolu. Mitrović i Fulam izgubili su od Vulvsa u gostima rezultatom 1-0. Pobednički gol za Vulvse postigao je Neto. Pobede u ovom kolu ostvarili su još i Arsenal, Njukasl, Vest Hem kao i Sautempton. Arsenal je pobedio Šefild Junajted 2-1, Njukasl Barnli 3-1, Vest Hem Lester 3-0, a Sautempton Vest Bromič Albion rezultatom 2-0.Trenutno se na prvom mestu nalazi Everton sa 12 bodova. Vila, Lester, Arsenal i Liverpul imaju po 9 bodova, a u zoni ispadanja trenutno se nalaze Barnli, Šefild i Fulam koji su do sada izgubili svaku utakmicu.

Autor: Andrej Jakovljević