Lejkersi lako do prve pobede

Sport

Los Anđeles Lejkersi pobedili su u prvom meču finalne serije sa 116:98 protiv ekipe Majamija. Na ovaj poraz Majamija značajno su uticale povrede Adebaja i Dragića, koji nisu bili u stanju da odigraju celu utakmicu.

Nastup Bema Adebaja u narednom meču je ipak izgleda siguran, dok je nastup slovenačkog reprezentativca neizvestan, što bi bio veliki hendikep za ekipu sa Floride, pošto je Dragić uz Batlera najbolji strelac ekipe u plej-ofu.

Rezultatska klackalica je vladala sve do kraja druge četvrtine, kada su Lejkersi za kratko vreme napravili seriju 24:5. Posle toga Majamiju nije bilo oporavka. Lejkersi su odlazili i na plus 30, a Majami je na kraju samo uspeo da ublaži poraz.

Tandem Lebron-Dejvis je još jednom bio dominantan. Dejvis je ubacivao i u reketu i van reketa, a meč je završio sa 34 poena i 9 skokova. Lebron je bio nadomak tripl-dabla sa 25 poena, 13 skokova i 9 asistencija. Pored njih dvojice najveći doprinos u pobedi doneli su Kaldvel-Poup i Grin sa 13 i 11 poena, a dobar je bio i Karuso sa 10 poena. Kod poraženih Batler je ubacio 23 poena, Kendrik Nan je iznenadio sa 18, čime je pokazao da možda zaslužuje i veću minutažu, a Tajler Hiro je ubacio 14 uz 4 skoka. Adebajo i Dragić su zajedno ubacili samo 14 poena, dok su na parketu proveli samo 20, odnosno 15 minuta. Uzrok poraza Majamija može se tražiti i u lošoj partiji Dankana Robinsona koji nije ubacio nijedan poen, uzevši samo 3 šuta za 27 minuta na parketu.

Ovo je bio šamar za Majami, ali svi veruju da će Spolstra znati kako da oporavi ekipu i spremi je pre svega mentalno za naredni duel. Nadamo se da će Dragić i Adebajo biti zdravi i u punoj snazi za nastavak serije, kako bismo mogli da gledamo pravi odnos snaga i vatrenu borbu na terenu.

Autor: Oliver Mijušković