Lejkersi zaustavili Jokića i Denver

Košarka Sport

„Bajka“ Nikole Jokića završila se porazom od Los Anđeles Lejkersa u finalu Zapadne konferencije rezultatom 4-1. Poslednju petu utakmicu, izabranici Majka Melouna, izgubilu su rezultatom 117-107.

Lebron je svoju najbolju igru sačuvao za poslednju, najtežu, utakmicu. Kako košarkaši govore, poslednja utakmica je uvek najteža iz više razloga. Lebron je kao najiskusniji to već prolazio više puta i uz pomoć Dejvisa uspeo je da eliminiše Denver. U prvoj četvrtini su se smenjivale ekipe u vođstvu. Druga deonica pripala je Lejkersima. Denver se mučio u napadu, a Lejkersi su pogađali i povećali su prednost na 10 poena. Najveću prednost košarkaši Lejkersa imali su i trećoj četvrtini, 16 razlike. Uprkos tome, Denver je opet pronašao snage da se vrati u utakmicu i da do kraja četvrtine je uspeo da izjednači. Ipak, Lebron je uspeo ono što Kavaji i Klipesi, kako i Donovan Mičel i Juta nisu uradili. Sa 16 poena u poslednjoj četvrtini predvodio je svoh tim do pobede.

Lebron je bio najefikasniji sa 38 poena, uz to je zabeležio i 16 skokova, kao i 10 asistencija. Dejvis je dodao 27, Karuso sa klupe 11. U Denveru najefikasniji su bili Grent i Jokić sa 20, a Marej sa „samo“ 19. Ovaj broj poena od dva najbolja igrača jednostavno nije bio dovoljan za pobedu. Geri Heris je jako loše šutirao, kao i Pol Milsap i zaista su se „mučili“ kroz ovu seriju.

Denver još jednom nije uspeo da se plasira u finale NBA-a, a Lebronu će ovo biti 10 finale. Lejkersi ulaze u svoje 32. finale, a protivnika će znati nakon završetka serije između Majamija i Bostona. Trenutni rezultat je 3-2 za Majami, a šesta utakmica biće odigrana 28.septembra od 1:30 po srednjeevropskom vremenu.