Boston se ne predaje

Košarka Sport

Košarkaši Boston Seltiksa pobedili su Majimi u petoj utakmici finala Istočne konferencije rezultatom 121:108.

Kao i prethodne, tako i ova utakmica počela je sjajnom Majamijevom igrom. Preuzeli su vođstvo od samog starta i do poluvremena su stvorili prednost od 7 poena. Boston je veoma loše šutirao, a ni odbrana nije bila na nivou. Delovalo je da će igrači Breda Stivensa biti eliminisani, ali su nakon poluvremena uspeli da se konsoliduju.

U prethodnim utakmicama oni su bili u prednosti većinu meča, ali sada su oni uspeli da preokrenu. Uspeli su da nađu tu motivaciju, koja im je falila u prethodnim utakmicama. Treću četvrtinu dobili su sa 16 razlike i do kraja su uspeli da održe tu prednost. Jedan od razloga za poraz Majamija, bili su skokovi u odbrani. Boston je imao 13 skokova u napadu, dok je Majami imao samo 6. Jedino je Goran Dragić bio raspoložen u drugom poluvremenu u ekipi Majamija, a prolaz u finale tražiće u šestoj utakmici.

Najbolji u redovima Bostona bili su Tejtum sa 31 poenom i 10 skokova, Braun sa 28 poena i 8 skokova. Tajs je imao sjajnu rolu sa 15 poena i 13 skokova. Kemba je dodao 15 poena i 7 asistencija, a Markus Smart je zabeležio 12 poena 8 skokova i 8 asistencija. Najefikasniji u Majamiju bio je Goran Dragić sa 23 poena, Robinson je dodao 20.

Šesta utakmica biće odigrana 28. septembra od 01:30h po srednjeevropskom vremenu.

Autor: Andrej Jakovljević