Denver opet u dobro poznatom zaostatku

Sport

Los Anđeles Lejkersi savladali su Denver sa 114:108, čime su poveli sa 3-1 u seriji. Podsetimo da su se Denver Nagetsi vraćali iz prethodne dve serije protiv Jute i Klipersa nakon zaostatka od 3-1, ali ovog puta ih čeka mnogo teži zadatak.

Nakon početnog vođstva Nagetsa, Lejkersi su preuzeli vođstvo, a nisu ga ispuštali do kraja utakmice. Neretko je prednost bila i dvocifrena, ali Denver se ni jednog trenutka nije predavao i sve vreme je držao kakav takav priključak. Uspeli su čak da meč uvedu u neizvesnu završnicu, ali ne i da potpuno preokrenu, kako su umeli u seriji sa Klipersima.

Verovatno prelomni trenutak meča dogodio se, tri minuta pre kraja. Denver je imao napad na -3, Marej je krenuo na obruč, Lebron ga je blokirao uz očigledan faul, ali sudije se nisu oglasile. Rondo je zatim poentirao s druge strane, pa je posle promašaja Morisa Džejms ubacio dva penala za 109:102, a tu Denveru već nije bilo povratka.

Entoni Dejvis je još jednom pokazao kakva je klasa. Ubacio je 34 poena uz 5 skokova, a na terenu je proveo čak 40 minuta. Skoro za isto vreme Lebron je upisao 26 poena, 9 skokova i 8 asistencija, ali uz slabu igru u drugom poluvremenu. Kaldvel-Poup je nastavio sa dobrim partijama, pa je na ovoj utakmici upisao 13 poena, a Dvajt Hauard je imao dabl-dabl učinak sa 12 poena i 11 skokova. Rondo je bio veoma bitan faktor i na ovom meču upisavši 11 poena, 5 skokova (od koga jedan veoma važan i to u napadu pred sam kraj utakmice) i 7 asistenicja.

Nikola Jokić nije bio previše raspoložen za igru, a i igrači Lejkersa su mu posvetili izuzetnu pažnju u odbrani. Jokić je meč završio sa 16 poena, 7 skokova i 4 asistencije, a baš u trenucima kada je počeo da igra svoju prepoznatljivu igru ušao je u problem sa faulovima. Marej je odigrao još jednu u nizu fenomenalnih utakmica u plej-ofu ove godine. Upisao je 32 poena i 8 asistencija, uz par akrobacija na terenu kojima je zadivio sve ljubitelje košarke. Grent je odigrao još jednu kvalitetnu partiju sa 17 poena, dok je Porter imao 13 poena i 8 skokova. Ključ poraza Denvera može se delom tražiti i u slabim partijama Gerija Herisa, koji je za 4 utakmice, dao svega dvadesetak poena (sinoć je imao 3).

Može li Denver ponovo da preokrene seriju ili je ipak bajci došao kraj? Sledeća utakmica je na programu u noći između subote i nedelje, preciznije u 3 sata iza ponoći.

Autor: Oliver Mijušković