Boston uzvraća udarac

Sport

Boston Seltiksi pobedili su Majami u trećoj utakmici finala Istočne konferencije rezultatom 117:106

Bosto je konačno uspeo da održi prednost u jednoj od utakmica ove serije. Sjajno su krenuli utakmicu i sjajnom odbranom stekli su prednost od 9 poena. Majami se mučio da pogodi bilo šta. Tajler Hiro ih je održavao u životu, postigao je 13 poena u drugoj četvrtini. Boston je ušao u drugo poluvreme sa dvocifrenom razlikom, koju je uspeo da održi do kraja utakmice. Najveća prednost bila je 20 poena u toku četvrte četvrtine. Nije bilo prepoznatljive odbrane Majamija i to je značajno uticalo na ishod utakmice. Jedni od glavnih krivaca za poraz bili su Goran Dragić i Džej Krauder. Dragić je imao 11 poena, Krauder 10, a obojica su šutirali loše(2/10 iz igre). Bem Adebajo zabeležio je 27 poena i 16 skokova, Tajler Hiro dodao je 22 poena. Batler je ubacio „tihih“ 17 poena. Sa druge strane, starteri Bostona su bili sjajni. Braun je imao 27 poena i 7 skokova, Tejtum 25 uz 14 skokova i 8 asistencija. Bekovski tandem, Kebma Voker i Markus Smart, bio je takodje na visini zadatka. Kemba je zabeležio 21 poen, a Smart 20 od kojih je 13 došlo u poslednjoj četvrtini. Bitno je naglasiti povratak Gordona Hejvorda, koji se vratio nakon povrede zgloba. Odigrao je 31. minut i postigao je samo 6 poena. Četvrta utakmica igraće se 24.septembra od 2:30 po srednjeevropskom vremenu.

Autor: Andrej Jakovljević