„Spori“ Italijani, kod Nemaca efikasno po običaju

Fudbal Sport

Subota nam je donela i otvaranje italijanske Serie A. Na programu su bila dva duela, koja baš i nisu oduševila ljubitelje fudbala. Kolo su otvorili Fiorentina i Torino. Izrazitog favorita nije bilo, a isto je prošlo i sa golovima u prvom poluvremenu. Ipak, domaćini su svoju bolju igru i blagu prednost na terenu pretvorili i u gol, kojim su na kraju i pobedili. Strelac je bio Kastrovili u 78. minutu. Naš štoper Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta za Fiorentinu, dok je u ekipi Torina Lukić ušao sa klupe u finišu utakmice, ali bez preterane primetnosti na terenu.

Drugi duel su odigrali Verona i Roma. Verona ima veoma dobru sezonu iza sebe, a ove godine sigurno žele da se bore za Evropu. Roma je evropsi gigant, ali nažalost kvalitet igrača izgleda da opada. Poneka šansa viđena je sa obe strane, ali niko nije uspeo da smesti loptu u mrežu, pa su tako do kraja utakmice mreže mirovale. Nemačka Bundesliga je otvorena u petak uveče duelom Bajern-Šalke. Šalke je bio blago rečeno razmontiran u tom duelu, a u njihovoj mreži je završilo čak 8 šuteva igrača Bajerna. U prvom meču subotnjeg programa Ajntraht nije uspeo da opravda ulogu favorita i pobedi novajliju Bilefeld. Rezultat je bio 1:1,a Filip Kostić je odigrao 90 minuta bez zapaženog učinka. Andrej Kramarić igra fenomenalno. To je demonstrirao na kraju prošle, a nastavio i u novoj sezoni. Na gostovanju u Kelnu je zatresao mrežu tri puta, čime je osigurao sva tri boda za svoj tim. Ipak Keln je pokazao zube, pa je sa dva gola pokazao da se neće lako predavati ove sezone. Gosti su bili uspešniji i u duelima Štutgart-Frajburg (2:3) i Union Berlin-Augsburg (1:3). Verder nastavlja u maniru od prošle sezone. Nemački velikan je poražen i u prvom kolu ove sezone, ovog puta na svom terenu od Herte sa čak 1:4.

Pred ekipom Verdera će biti teži zadatak da izbore opstanak nego prošle godine, kada su jedva uspeli da se izvuku i to kroz doigravanje. Borusija Dortmund napada titulu! Zvuči možda nerealno pored silovitog Bajerna, ali čuda su moguća. Rezultatom 3:0 su otvorili sezonu protiv Borusije Menhengladbah i time odmah podgrejali trku za sam vrh lige. Haland je odmah ušao u svoj prepoznatljiv mod, pa je sa 2 gola bio najzapaženiji pojedinac. Društvo medju strelcima pravio mu je Rejna. U narednom kolu Dortmund čeka važna i teška utakmica protiv neugodnog Augsburga, koji će igrati na krilima prve pobede u prvenstvu. Ono što nas raduje je što su nam Nemci doneli čak 24 gola na 6 utakmica, a nadamo se da će i nastaviti u tom ritmu.

Autor: Oliver Mijušković