Završeno prvo kolo Premijer lige: Goleada na Enfildu, Totenhem razočarao, a Everton iznenadio

Sport

Završeno je prvo kolo nove sezone Premijer lige. Kao i uvek, donelo je dosta uzbudljivih mečeva. Odigrano je samo 8 utakmica, a razlog je to što su utakmice klubova iz Mančestera odložene zbog njihovih obaveza koje su imali u evropskim takmičenjima.

Najzanimljiviji meč odigran je na Enfildu izmedju Liverpula i Lidsa. Hettrikom Salaha i golom iz penala pred kraj utakmice Liverpul je pobedio rezultatom 4:3. Šampioni Engleske nisu imali lak zadatak na startu nove sezone. Poveli su Salahovim golom iz penala, ali Lids se nije predavao. Izjednačili su čak tri puta, ali je četvrto vodjstvo Liverpula bilo nedostižno. Pored Salaha gol za “Redse” postigao je Van Dajk iz kornera. Golove za Lids postigli su Harison, nakon sjajnog solo prodora, Bamford posle greške Van Dajka i Poljak Kliš. Lids je pokazao da se neće braniti i da će nastaviti svoju napadačku igru iz Čempionšipa.

Anćeloti i novi Everton iznenadili su Murinja i Totenhem na gostujećem terenu pobedom od 0:1, golom Kalverta Luina nakon slobodnog udarca. Jedinu šansu za Totenhem imao je Met Doerti pred kraj prvog poluvremena, dok je Everton mogao i mnogo više od jednog gola. Nadigrali su Totenhem u svakom smislu, a Brazilac Rišarlison se obrukao promašajima. Nova pojačanja Evertona, Rodrigez, Alan i Dokure, brzo su se uklopili i pokazili da će Everton biti jedna od boljih ekipa ove sezone.

Novi sezonu otvorili su i klubovi iz Londona, Fulam je izgubio od Arsenala, Kristal Palas je pobedio Sautempton, a Celzi Brajton. Arsenal je pobedio rezultatom 0:3, golovima Lakazeta, Gabriela i Obamejanga. Očekivano, ekipa Fulama još nije na nivou ovog takmičenja, pa su to igrači Arsenala uspeli da iskoriste. Nova pojačanja Vilijan i Gabriel su zablistali. Vilijan je zabeležio 2 asistencije, dok se Gabriel našao na listi strelaca uz sjajnu igru u odbrani. Lakazet je dobro otvorio sezonu uz Obamejanga koji nastavlja svoje sjajne igru. Kristal Palas je na domaćem terenu pobedio Sautempton 1:0, golom Zahe u 13. minutu. Kao i uvek, utakmice Palasa su sa malim brojem golova, a Vilfrid Zaha je pogotkom iz kontre doveo svoj tim u vodjstvo koje su uspešno odbranili do kraja. Golman Krisral Palasa, Guaita sjajno je branio i uspešno je zaustavio napadače Sautemptona, Ingsa i Adamsa u nekoliko navrata. Kao i Aleksandar Mitrović, Luka Milivojević je ušao sa klupe. Očekuje se njihov povratak u prve postave u sledećem kolu. Čelzi je pobedio Brajton u gostima rezultatom 1:3, golovima Žoržinja, Džejmsa i Zume. Poveli su golom Žoržinja iz penala. Trosar je izjednačio sjajnim udarcem u 54. minutu, ali ga je Džejms u 56. minutu nadmašio još boljim pogotkom. Kurt Zuma je osigurao pobedu posle kornera u 66. minutu. “Plavci” su bili bez Pulišića, Silve i Ziješa u ovoj utakmici, koji su odsustvovali zbog povreda.

Njukasl i Vulverhempton započeli su novu sezonu pobedama u gostima rezultatom 0:2. Njukasl je slavio protiv Vest Hema golovima Kaluma Vilsona i Džefa Hendrika u drugom poluvremenu. Vulvsi su slavili na Bramal Lejnu, ranim golovima Himeneza i Saisa u prvom poluvremenu.

Lester je pobedio novajliju Vest Brom golovima Vardija i Kastanja rezultatom 0:3. Nakon “dosadnog” prvog poluvremena, Lester se probudio i postigao 3 pogotka u drugom. Vardi je dva puta “zatresao” mrežu iz penala, a Kastanj je posle centaršuta Prata bio precizan.

Sledeće kolo otvara Everton protiv Vest Broma, a derbi kola odigraće se u nedelju od 17:30 na Stamford Bridžu gde će se Celzi sastati sa Liverpulom.

Autor: Andrej Jakovljević