Krajinović siguran u prvom kolu Rima

Sport

Sezona turnira na šljaci krenula je mnogo kasnije nego što je za to predvidjeno, Masterom u Rimu. Prvi meč na turniru odigrao je upravo naš teniser Filip Krajinović, koji je u dva seta pobedio mladog Ožera(6:4, 7:5).

Nije bilo puno vremena za tugovanje posle poraza na US Openu, ni za Krajinovića ni za Ožera. Krajinović je ispao u trećem, a Ožer u četvrtom kolu. U ovaj meč Krajinović je ušao kao favorit i uspeo je da opravda tu ulogu. U prvom setu je dominirao, tako što je dva puta oduzeo servirs mladom Kanadjaninu. Nije uspeo iz prvog pokušaja da završi prvi set svojim servisom, ali je drugi put bio znatno uspešniji. Drugi set je bio izjednačen sve do 11. gema, u kome je Filip uspeo da oduzme servis Ožeru. Uspeo je da privede meč kraju sigurnim serviranjem. Ovo je bio njihov treći medjusobni duel. Ožer je pobedio prvi, a Krajinović naredna dva. U drugom kolu Filip će čekati pobednika meča Čekinato-Edmund. Ukoliko pobedi i u drugom kolu, predvidjeno je da se sastane sa Novakom u trećem.

Autor: Andrej Jakovljević