Boston sve bliži finalu konferencije

Košarka Sport

Boston je u vrlo neizvesnom duelu ponovo uspeo da slavi protiv Toronta, ovog puta rezultatom 102:99. Sada Bostonu falke još dve pobede kako bi se izborio za finale konferencije. U prvoj deonici je za nijansu bio bolji Toronto, ali se ipak taj period završio nerešenim rezultatom. U drugom periodu je vladala rezultatska klackalica, kakva se i očekuje u duelima ova dva tima. Medjutim u samoj igri oba tima nije baš sve cvetalo, o čemu govori i ukupan broj postignutih poena na meču.

Izgledalo je da je Torontu više prijala pauza na poluvremenu, pa su na teren izašli odlučni da steknu prednost i povedu. Stigli su do plus 12 u trećoj deonici, a pred četvrtu su imali zavidnih plus 8 i dobru igru na svojoj strani. Četvrta četvrtina je prošla u znaku Markusa Smarta, koji je izrastao u junaka pobede za Boston. Do poslednje četvrtine šutirao je iz igre samo 1 od 5, a onda je u poslednjoj deonici pogodio čak 5 trojki, od kojih 3 vezane, a jednu uz faul. Uz njegovu fenomenalnu rolu, bitne poene postizali su i Tejtum, ali i Kemba Voker, koji je na kraju pogodio šut iz step beka i time odveo svoj tim, na ispostavilo se nedostižnih plus 3.

Imao je Toronto napad za eventualno izjednjačenje u kom je Siakam prvo zamalo izgubio loptu, nakon odlične odbrane Smarta, a zatim u ponovnom napadu zgazio aut liniju, čime je protraćio i vreme i priliku za svoj tim. Medjutim tu nije bio kraj. Reptorsi su se odbranili u narednom napadu, ali je zatim Van Vlit promašio šut za produžetak u poslednmjoj sekundi. Reptorsi su pognutih glava napustili teren vidno razočarani porazom, koji ih je znatno udaljio od cilja.

U ekipi Bostona najefikasniji je bio Tejtum, koji je pogadjao baš onda kada nikoga nije htelo. Meč je završio sa 34 poena, od kojih je čak 14 upisao sa linije slobodnih bacanja. Pratili su ga Smart sa 19, Voker sa 17 i Braun sa 16. U gubitničkoj ekipi Anunobi je bio najefikasniji sa 20 poena, dok su Van Vlit, Siakam i Lauri imali zajedno šut iz igre samo 19 od 54. Upisali su 19, 17 i 16 poena i definitivno je falio njihov veći doprinos. Pored njih istakao se samo još Ibaka sa 17 poena i 9 skokova.

Toronto će pod hitno morati da upali mašinu i da pogadja šuteve ukoliko želi da parira zahuhtalim Seltiksima, kojima neutralni teren očigledno prija.

Autor: Oliver Mijušković