Bajern zasluženo!

Sport

Finale Lige šampiona završeno je rezultatom 0:1. Prvo poluvreme krenulo je energično, šansama Nejmara i Mbapea koje je Manuel Nojer uspešno odbranio. Sve je ukazivalo na to da će biti golova. Sledeću šansu, imao je Robert Levandovski koji je posle sjajnog okreta pogodio stativu. Brazilac Markinjos je u nekoliko navrata posle toga uspeo da sačuva svoj tim u igri. Poslednju, ujedno i najbolju, šansu prvog poluvremena imao je Mbape nakon sjajne akcije i asistencije Andera Erere koju je upropastio. Drugo poluvreme je prošlo u znaku Bajerna, koji je poveo u 59. minutu golom Kingslija Komana posle asistencije Kimiha. Koman je ubrzo nakon toga mogao i da poveća prednost svog tima, ali je Kejlor Navas sjajno odreagovao. Bajern je sjajno uspeo da uspori tok utakmice i gotovo da nije bilo šansi do kraja utakmice. Igrači Pariza izgledali su bezidejno i igrali su kao da nisu imali želju za pobedom. Bajern je šesti put postao šampion Evrope, a ispred njih su ostali samo Milan i Real.

Autor: Andrej Jakovljević