Nemačka mašinerija zakazala finale

Fudbal Sport

Bajern je sa 3:0 savladao francuski Lion i na taj način zakazao finale Lige šampiona protiv PSG-a, koji je dan ranije savladao Lajpcig. Nije Lion ušao bojažljivo u meč, čak su naprotiv prvi napali. Memfis Depaj je imao prvišansu da se upiše u strelce, a zatim je Ekambi pogodio stativu. Kako to u fudbalu obično biva, ubrzo je usledila kazna. Bajern je preuzeo stvari u svoje ruke ili mozda bolje reći noge. Serž Gnabri je dobio loptu po strani od Kimiha, a onda je krenuo u prodor, koji je završio fenomenalnim šutem, kojim se „skida prašina“. Nije Bajern dugo čekao na ponovno slavlje. Gnabri nas je u 33. minutu utakmice ponovo častio svojim pogotkom. Tada je već bilo izvesno da Lion neće imati snage za oporavak. U drugom poluvremenu Bajern je većinski držao posed lopte, a Lion je uspeo da stvari samo još jednu izglednu priliku. Kakva bi to utakmica bila, a da se Robert Levandovski ne upiše u strelce. Sjajni Poljak je sigurnu igru Bajerna krunisao i trećim pogodtkom i to u 88. minutu na centaršut Kimiha, kome je to bila druga asistencija na utakmici. Levandovski igra možda i najbolju sezonu u karijeri i može se reći da je prava nepravda što „Zlatna lopta“ neće biti dodeljena ove godine, jer bi je on svakako osvojio. Golom protiv Liona, Levandovski je došao do gola broj 15 na svega 9 utakmica u Ligi šampiona ove godine.

Ujedno se probio i na 4. mesto večne liste strelaca u najelitnijem evropskom fudbalskom takmičenju. Ispred njega su sad samo neprikosnoveni Ronaldo i Mesi, kao i Raul Gonzales.Utakmica koja nas očekuje u finalu će doneti veliku bitku na terenu, jer se ne zna ko više želi da se domogne trofeja, ali nadajmo se i veliki broj golova.

republika.rs

Nejmar i Mbape su pokazali da mogu da funkcionišu verovatno i zavezanih očiju na terenu, dok su Levandovski i drugari u ozbiljno dobroj formi već duže vreme. Ono što može da napravi prevagu je svakako neki igrač koji može biti x faktor, možda čak i neko iz senke, od koga se ne očekuje mnogo. Čupo-Moting je doneo prolaz u polufinale, Markinjos redovno vreba golove, a Di Maria je uglavnom stalno na visini zadatka. Pitanje je da li će i koliku šansu i prostor dobiti Ikardi da podseti fudbalsku javnost na ono što zna. Što se Bajerna tiče apsolutno svaki igrač može da odigra maestralno,a ne zaboravite da neretko samo jedan dobar potez reši najveće i najbitnije utakmice. Nadajmo se samo da to ovoga puta neće biti neka kardinalna greška (golmana), jer smo se toga uglavnom nagledali, već neka nova majstorija, gol ili asistencija koja će se pamtiti dugi niz godina.

Autor: Oliver Mijušković