Toronto bez briga, Boston nesiguran

Košarka Sport

Borba za istočnu konferenciju počela je sinoć. Na teren su prvo izasli košarkaši Bruklin Netsa i Toronto Reptorsa koji su bili ubedljivi pobedom od 110:134. Vodili su gotovo svih 48 minuta i uspešno su izdržali mali napad Bruklina u trećoj četvrtini, kada su igrači Netsa prišli na 9 poena razlike. Najbolji u ekipi Toronta bio je Fred VanVlit sa 30 poena i 11 asistencija, sutirao je 11/15 iz igre. Pored njega, Reptorsi su imali još 6 igrača sa dvocifrenim učinkom. Najbolji u redovima Bruklina bio je, bivši igrač Mega Bemaksa, Timoti Luvavu-Kabarot koji je upisao 26 poena i 7 skokova uz sjajan šut za tri poena. Karis LeVert je uprkos očajnim šutem iz igre zabeležio 15 poena, ali i sjajnih 15 asistencija. U drugoj utakmici, sastali su se Boston Seltiksi i oslabljeni 76-ersi. Boston je slavio rezultatom 109:101, posle zanimljive utakmice uprkos tome što je Filadelfija bez svog najboljeg igrača, Bena Simonsa. Bostonov duo, Džejson Tejtum i Džejlen Braun, zabeležio je 61 poen(Tejtum 32, Braun 29). Uprkos pobedi Seltiksi su ostali bez Gordona Hejvorda, koji je u poslednjim minutima utakmice izvrnuo zglob. Džoel Embid je imao 26 poena i 16 skokova i ako ne bude imao podršku svojih saigrača u sledećim utakmicama ova serija će se završiti vrlo brzo.

Autor: Andrej Mijušković