Zvezda sigurna protiv Evrope

Uncategorized

Crvena zvezda uspešno je započela kvalifikacije za Ligu šampiona ubedljivom pobedom protiv prvaka Gibraltara Evrope rezultatom 5:0. El Fardu Ben je postigao 3 gola i pokazao zašto je prvi izbor na mestu napadača ekipe Dejana Stankovića. Prvi gol u 35. minutu došao je posle kornera gde se nakon odbitka lopta našla kod Bena koji je postigao gol, ali verovatno iz ofsajd pozicije. Sudija je na kraju priznao pogodak i zvezda je povela sa 1:0. Drugi gol je došao takodje iz prekida i posle asistencije Degeneka, Ben je poentirao u 45. minutu. Drugo poluvreme počelo je takodje ekspresno prelepom akcijom koja je krenula od Milunovica koji je prosledio loptu do Spiridonovica, nakon čega je on asistirao Benu za 3:0. Nakon neverovatnih promašaja, prvo Bena pa Kataija, četvrti gol je postigao Mirko Ivanić posle katastrofalne greške odbrane Evrope. Peti, takodje postiže Ivanić posle asistencije Kange u 87 minutu. Zvezdi sledi okršaj protiv pobednika duela Dinamo Tbilisi-Tirana. Takodje, ako Lion ne bude prvak Lige šampiona zvezda će biti nosilac i u trećem kolu zbog poraza Astane u prvoj rundi kvalifikacija.

Autor: Andrej Jakovljević