Pariska šetnja do finala

Fudbal Sport

PSG je sa 3:0 savladao Lajpcig u polufinalu Lige šampiona i tako postao prvi finalista ove seozone. Ovo je istorijska noć za Parižane, jer su prvi put u istoriji kluba uspeli da ostvare ovakav uspeh. Nizale su se godine neuspeha u Ligi šampiona, ali konačno su se neke stvari poklopile i PSG će igrati za trofej. Mrežu Lapciga načeo je Markinjos, svojim drugim golom na dve utakmice, nakon što mu je Di Maria asistirao iz slobodnog udarca. PSG je većinski imao posed lopte u prvom poluvremenu, stvarajući šansu za šansom. Dobra igra krunisana je i drugim golom. Strelac je bio Di Maria, a u ulozi asistenta se našao Nejmar, kome se danas nije dalo da postigne gol. Pogodio je stativu dva puta, a još nekoliko puta je bio veoma blizu. U drugom poluvremu, statistički gledano, smo prisustvovali malo drugačijoj slici na terenu, u kom je Lapcig imao i posed, ali i više šuteva u gol. Medjutim nijedna od tih šansi nije bila stopostotna. Na drugoj strani Bernat je iskoristio centaršut Anhela Di Marije i zatresao mrežu po treći put na meču. To je ujedno bio i konačan rezultat. Igrač utakmice je svakako Argentinac sa dve asistencije i pogotkom.

Autor: Oliver Mijušković