Inter grabi ka trofeju

Fudbal Sport

Inter je rutinski i bez muka savladao Šahtjor u drugom polufinalu Lige Evrope, rezultatom 5:0. Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbudjenja, a postignut je samo jedan gol. Strelac je bio fenomenalni Lautaro Martinez. Šahtjor je imao veći posed lopte, posebno u provm poluvremenu, ali to ovoga puta nije donelo ništa korisno. U drugo poluvreme Inter je ušao odlučniji da osigura plasman u finale, pa su brzo prionili na posao. D’Ambrosio je na asistenciju Brozovića povećao rezultat na 2:0 u 64. minutu utakmice. Na scenu je ponovo stupio Lautaro i sa lepim golom rešio pitanje pobednika. Rezultat od 3:0 izgleda nije bio dovoljan igračima Intera, pa je Romelu Lukaku nastavio svoju golgetersku seriju. Na asistenciju Lautara je postigao svoj prvi, a na asistenciju De Vrija svoj drugi gol večeras. Time je krunisana odlična partija Intera danas i Konte može da se raduje plasmanu svoje ekipe u finale prestižnog takmičenja.
Podsetimo, sinoć je Sevilja uz velike napore i pomalo neočekivano savladala Mančester Junajted, koji vidno razočaran mora da se zaputi nazad kući. Finale izmedju Intera i Sevilje biće na programu u petak 21.8. sa početkom u 21 sat. Da li će Sevilja odneti još jednu titulu u Ligi Evrope ili će Inter pomrsiti račune Špancima?

Autor: Oliver Mijušković