Večeras saznajemo i ostale četvrtfinaliste Lige Evrope

Fudbal Sport

Sinoć su četiri ekipe izborile plasman u četvrtfinale Lige Evrope, a danas ćemo kompletirati listu četvrtfinalista. Inter je rutinski pobedio Hetafe sa 2:0, strelci su bili Lukaku i Eriksen, dok je Hetafe pri rezultatu 1:0 promašio penal i time znatno sebe udaljio od pobede. Mančester Junajted je u kombinovanom sastavu još jednom uspeo da slavi nad Laskom, ovog puta nešto teže, rezultatom 2:1. Šahtjor je u 4 minuta matirao ekipu Volsfburga i sa tri gola u razmaku od 89. do 93. minuta slavio. Moraeš je bio precizan dva puta, dok je Solomon bio treći strelac. Viđena su i dva crvena kartona, po jedan sa obe strane, takođe u razmaku od 3 minuta. Kopenhagen je ubedljivo pobedio Bašakšehir rezultatom 3:0, a junak pobede bio je Vind, koga se sećamo još iz duela sa Crvenom Zvezdom, koji je postogao 2 gola i upisao asistenciju. Danas nas očekuju dueli Bajer Leverkuzen-Rendžers i Bazel-Frankfurt u kojima Leverkuzen i Bazel imaju osetnu prednost iz prvih duela, međutim sigurno je da će biti viđena velika borba na terenu da se taj minus nadoknadi.

U preostala dva duela sastaju se Sevilja-Roma i Vulverhempton-Olimpijakos. Sevilja i Roma nisu igrali prvi meč, tako da će ovaj odlučivati o tome ko ide dalje. Sevilja je kroz La ligu obezbedila nastup u Ligi šampiona, dok Roma nijeRimljani  ulaze nešto više motivisani u ovaj duel. Vulvsi i Olimpijakos su odigrali neizvestan meč u Pireju koji je završen 1:1, pa i večeras očekujemo borbu bez previše otvaranja i rizikovanja i sa jedne i sa druge strane. Vrlo je moguće da će jedan gol odlučivati, ali sačekajmo do večeras. Jedini par četvrtfinalista koji je do sada poznat je Kopenhagen-Junajted, dok ostali učesnici oćekuju  svoje rivale, a sve će se znati nakon večerašnjih duela.

Piše: Oliver Mijušković